Судовий «футбол» касаційних інстанцій: фінальний свисток?

Судді не відмовлятимуть у відкриті касаційного провадження у випадках, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.

Свавілля державних органів

Цікаві часи настали у державності України: очевидна корумпованість державних органів буквально пронизала всю державу, при цьому всі в один голос це визнають, із серйозним видом ведуть розмови про боротьбу (із самими собою!), пересічні громадяни обурюються з приводу всього цього, жваво дискутують з приводу жахливого життя в п’ятницю ввечері на кухні за чаркою горілки,.. «а воз и ныне там». Та у всій цій абсурдній ситуації кожен із вказаних сторін знаходить собі «логічне» виправдання.

ПРАВО НА ЗВЕРНЕННЯ ДО СУДУ

Кожний з нас був хоч раз в житті в ситуації коли нам хтось не повертав борг (позичені кошти, кошти які вам повинні були оплатити за надані вами послуги, роботи, товар). Ви терпеливо чекаєте на свої кошти, вірите обіцянкам боржника, надієтесь на його порядність. Проте боржник не переймається своїм боргом, а навпаки витрачає кошти на власні потреби і забув про ваші потреби.
В такій ситуації, коли ваше терпіння вже завершилось найкраще діяти у правовому полі. Потрібно через суд стягнути із злісного боржника борг, проценти, індекс інфляції, інші ваші витрати.

Стягнення боргу потрібно проводити із розумним підходом, бо боржник може вчинити ряд дій які суттєво можуть ускладнити цей процес.

В першу чергу потрібно з’ясувати, які правові підстави виникнення боргу та чи настав строк виплати боргу, чи було пред’явлено боржнику вимогу. Потрібно ґрунтовно вивчити договори (кредитні, позики), чи дотримано умови договорів сторонами (кредитором та боржником). Якщо борг виник через не оплату поставленого товару, роботи або послуги, то потрібно з’ясувати правову підставу (наявність договору та документів, що підтверджують виконання договору (актів, накладних), правильність їх оформлення.

По друге, потрібно з’ясувати максимальну інформацію про боржника, його правовий статус, місцезнаходження, наявність активів (обігових коштів, майна), наявність обтяжень майна.

Після цього готуємо позов для стягнення коштів через суд. Під час підготовки позову варто подбати про виконання рішення суду (стягнення боргу). Буває ситуація, що до моменту винесення рішення по суті (стягнення боргу), боржник вимиває активи і рішення не можливо виконати. В такій ситуації найкраще, до моменту подання позову подати клопотання про забезпечення позовних вимог.

Бувають ситуації, коли боржник займає активну позиції, і подає інші позови з метою зупинення (затягнення) розгляду справи про стягнення боргу. В такій ситуації важко проти діяти зважаючи на недосконале законодавство України, але в кожній індивідуальній ситуації можливі індивідуальні рішення проблеми.

Після того як ви отримали рішення суду про стягнення боргу, це ще не означає що ви отримаєте свої кошти (борг).

Дуже важливою стадією є виконавче провадження. Строк його максимальний – 6 місяців, але виконавці часто навіть в такий строк не стягують борг. Для того варто бути в курсі справ, а саме писати щомісячно запити у виконавчу службу, у випадку бездіяльності виконавця писати скарги. Потрібно стежити за майновим станом боржника, його майном, тощо.

Рекомендації:

У випадку якщо вам винні борг, не чекайте до кінця, а активно спостерігайте за боржником. Як тільки настав час пред’явлення вимоги пред’являйте її, після не виконання вимоги боржником – подавайте позов у суд.

Вивчіть майновий стан свого боржника, наявність заборон на його майно. Ґрунтовно, швидко та якісно через суд стягуйте борг.

Для якісно забезпечення вашого інтересу (стягнення боргу) користуйтесь послугами юриста, самодіяльність у такій справі як стягнення боргу не допустима, надто висока ціна.

Вартість батьківських прав по-українськи

Останні зміни в Цивільному процесуальному та Сімейному кодексах України дозволили дітям, що досягли чотирнадцятирічного віку особисто звертатись до суду із позовами про позбавлення батьківських прав.

Верховный Суд разрешил валютное ростовщичество

Активная судебная защита кредиторов может поставить под угрозу цивилизованное кредитование в Украине, сообщил ЮРЛИГЕ адвокат Ростислав Кравец.

Дочірні категорії